Integrované akce pro děti, mládež a dospělé se zdravotním postižením, děti se zdravotními problémy a děti zdravé

Integrovaný ozdravný pobyt u termálů ve Štúrovu

29. dubna - 8. května 2015/   5. – 12. září 2015

Na základě dobrých zkušeností z předchozích let vám opět nabízíme ozdravný a relaxační pobyt pro děti, mládež a dospělé se zdravotním postižením u termálního koupaliště ve Štúrovu (SR). V tomto termínu bývá příjemné počasí – slunečno a teplo, v areálu je již málo lidí, takže je zde relativní klid, příznivé ceny a v bazénech a restauracích volno.

Podmínkou je účast alespoň 6 klientů, kteří mohou přijet vlakem a fungovat v 3-členné skupině.

Štúrovo je příjemné městečko připomínající přímořské letovisko s parky, pěší zónou, možnostmi posezení i s nákupními centry (Billa, Albert, Lidl). Leží na hranicích s Maďarskem, je zde o něco tepleji než u nás.

Termální koupaliště Vadaš se rozkládá na 35 hektarech bývalých luk a mokřin. Odtud pak pochází i jeho název (louka "Vadaš", tj. louka "bohatá na zvěř"). Termální pramen s teplotou vody 39,7°C v hloubce 130 m byl zde navrtán roku 1973, ale k prvnímu napuštění bazénů došlo až 17. července 1978.

V květnu jsou otevřeny dva bazény (30-32°C), plavecký 50m bazén (26-28°C), bazén s masážními tryskami (36°C) a krytý bazén (36°C – za poplatek). Vstupy do bazénů nejsou bezbariérově přizpůsobeny, ale schody do bazénu jsou pozvolné a dostatečně široké.

Areál je bezbariérový, rozlehlý, má parkovou úpravu, v areálu jsou rovné vyasfaltované cesty – možnost využití kolečkových bruslí, kol, koloběžek. Dále zde jsou stánky s občerstvením, prolézačky, ohniště, minigolf, hřiště pro plážový volejbal, tenisové kurty, půjčovna kol a nedaleko i bowling centrum. U bazénů jsou lehátka se slunečníky (dosud byly bez poplatků).

Novinkou bude možnost bezplatného využívání nové sportovní haly přímo v areálu termálního koupaliště.

Další informace najdete na http://elpaso.sk nebo www.sturovo.sk

PODMÍNKY pro děti, mládež a dospělé se zdravotním postižením, děti se zdravotními problémy a děti zdravé, využívající SKUPINOVOU PÉČI (skupina = 3 účastníci + 1 asistent)

Doprava:
Společná vlakem
Cena za dopravu se bude odvíjet od aktuálních cen pro rok 2014 a uznaných slev na průkazky ZP, ZTP, ZTP/ P

Ubytování:
EL Paso – Westend – 4- lůžkové pokoje
Na 4-lůžkových pokojích budou bydlet vždy 3 účastníci a 1 asistent a budou se společně domlouvat se na programu.
Pokoje se skládají z pokoje s vestavěným kuchyňským koutem, 4-lůžkové ložnice, koupelny (sprcha, umývadlo a WC), vlastní terasy s posezením
Vybavení: klasické válendy s úložným prostorem, skříň, chladnička, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, televize, dvouplotýnkový vařič, základní nádobí.
K dispozici je zde zahradní gril na rožnění, pingpongový stůl pod přístřeškem, volejbalový kurt, vybavená telůocvična.

Stravování:
5x denně včetně pitného režimu

Program:
Aktivní i pasivní relaxační činnosti (koupání, vycházky do okolí, výlety na kolech, sportovní hry a soutěže, zpívání s kytarou, společné čtení, promítání, grilování apod.)

Účastnický poplatek ve výši 8.500 Kč zahrnuje:

Ubytování v areálu termálního koupaliště, stravování 5x denně včetně pitného režimu, vstupné do venkovních bazénů, skupinovou asistenci (cca 3 účastníci na 1 asistenta), pojištění.
Účastnický poplatek nezahrnuje cenu za dopravu vlakem - její výše se odvíjí od typu průkazky ZP.
Doporučené kapesné cca 10 Euro (tj. při stávajícím kurzu cca 260 Kč) na drobné nákupy – zmrzlina, dárky aj..

PODMÍNKY pro děti, mládež a dospělé se zdravotním postižením, děti se zdravotními problémy a děti zdravé, využívající INDIVIDUÁLNÍ PÉČI budou domluveny smluvně.

V případě zájmu o pobyt obratem kontaktujte Alenu Peckovou na níže uvedených kontaktech. Poskytne Vám podrobnější informace o ubytování a průběhu pobytů a zašle Vám přihlášku, číslo účtu a variabilní symbol pro úhradu účastnického poplatku.

Pobyt pořádáme ve spolupráci s Asociací zdravotně postižených dětí v ČR, o.s. - Klubem Uzlík.

Bližší informace a přihlášky:

Alena Pecková, ředitelka společnosti Klubíčko Beroun, o.p.s.
Telefon:              722 955 596
  info@klubicko-ops.cz