Mapování bezbariérovosti Berouna probíhá o dubna 2013

03.07.2013 17:47

Projekt „Beroun-město bez bariér“ má za cíl zpracovat interaktivní mapu přístupnosti objektů veřejnosti v Berouně a vytvořit soupis nedostatků, který by byl podkladem pro změny. Vytváří se seznam těchto míst a popis dostupnosti k těmto místům z parkoviště, nebo od zastávky MHD.  Mapování financuje Město Beroun částkou 65.000,- Kč a provádí  jej naše společnost Klubíčko Beroun o.p.s.

Vozíčkář spolu s asistentem a příslušnou technikou, tj. dálkoměrem se sklonoměrem, notebookem, fotoaparátem a dotazníkem, postupně kontrolují  úřady a instituce ve městě, zda jsou dostupné pro osoby se zdravotním postižením. Využít této mapy ale mohou i hůře pohybliví senioři a maminky s kočárky. Vozíčkáři přeměřují i šířku dveří, výšku prahů, uvádějí překážky – jako např. schody, obrubníky, dostupnost zvonku na přivolání plošiny, dosah toalet pro vozíčkáře apod.

Projekt by měl být dokončen do konce tohoto roku.  Díky tomuto projektu nalezli práci 3 lidé s těžkým tělesným postižením a 3 jejich asistenti – osoby, které pečují o podobně postižené osoby. Zaměstnáni budou v rámci projektu v sociální firmě Klubák.