Podpořte Klubíčko v soutěži Projekt snů o 100.000 Kč

01.10.2013 18:36

Obecně prospěšné společnosti Klubíčko Beroun, o.p.s. buduje Vráži penzion pro trvalé bydlení i přechodné ubytování cca 10 dětí i dospělých se zdravotním postižením.

V současné době sháníme finanční prostředky na nutné bezbariérové úpravy domu a na nákup vybavení.

Jednou z možností, jak získat peníze je i zapojení do soutěže Cetelem – Projekt snů, kde se nám podařilo s naším projektem „Penzion Klubíčko“ postoupit do 2. kola. V tomto kole soutěží 25 projektů o výhry v hodnotách 5.000 - 100.000 Kč.

Náš projekt se drží na 8. místě, pokud by se nám podařilo postoupit mezi prvních 5 výherců, použili bychom výhru na výměnu dveří za zašupovací – kvůli úspoře prostoru.

Podpora projektu spočívá v hlasování na http://www.projektsnu.cz/projekt/70, které probíhá do 20 10. 2013.

Prosíme všechny příznivce Klubíčka o podporu našeho projektu Penzion Klubíčko v soutěži Cetelem - Projekt snů.

„Klienti Klubíčka dosud žijí ve svých rodinách, které jim zabezpečují veškeré zázemí, navštěvují speciální školy a jiná zařízení, u nás využívají 3 typy sociálních služeb a jezdí s námi na tábory, výlety a rodinné pobyty.

Jak však naši klienti stárnou - a jejich rodiče také, ukazuje se stále více potřeba vytvořit pro ně možnost trvalého bydlení. Vhodný objekt pro tento náš záměr jsme hledali dlouho a jsme rádi, že jsme nalezli dům, jehož dispozice splňují většinu našich požadavků a umožňují klientům vybudovat pohodlné bydlení s dostatečným soukromím“, říká ředitelka Klubíčka Alena Pecková. „Máme představu, že by v tomto domku bydlelo cca 10 dětí a dospělých s různými typy a stupni zdravotního postižení, o které by se nepřetržitě staral tým našich kvalifikovaných asistentů.

Někteří z klientů jsou šikovní a budou moci pomáhat s vařením, s úklidy, pracovat na zahradě apod. Další jsou naprosto odkázáni na naši péči – podáváme jim jídlo, přebalujeme, polohujeme a snažíme se jim zpříjemnit život pomocí různých terapií a zapojovat je do různých činností.“

V letošním roce již Klubíčko poskytlo více jak 20.000 hodin sociální péče 79 klientům převážně s těžkým kombinovaným postižením.

Nabídku našich integrovaných volnočasových aktivit letos využilo letos celkem 52 rodin se zdravými i postiženými dětmi – celkem 146 osob.

Celkově naše služby využilo za prvních 8 měsíců letošního roku 225 osob.