Vzdělávání pečujících osob

Vzdělávání pro naše pečující osoby a zaměstnance zajišťují akreditované instituce:

 

Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o.s.
https://arpzpd.cz/#/esf/aktualniprojekty

Projekt „Kvalifikace a pracovní uplatnění osob pečujících o osobu blízkou “ č. projektu CZ.1.04/3.3.05/75.00011

Projekt „Cesta k zaměstnání v oblasti péče o handicapované osoby“ č. projektu CZ.1.04/2.1.01/74.00020

 

 

 

 

Alfa Human Service Praha
https://www.alfabet.cz/index.php/aktualni-projekty/podpora-pecujicich-rodicu-a-jejich-deti-se-zp

Projekt Podpora pečujících rodičů a jejich dětí se zdravotním postižením č. CZ.1.04/3.1.02/86.00080 bude realizován od 1. 12. 2012 do 30. 6. 2015 ve třech krajích ČR – Plzeňském, Pardubickém a Středočeském. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu, Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Cílem projektu je posílit pečující biologické a pěstounské rodiče v psychické stabilitě, výchovných kompetencích a přípravě ke sdílené péči a dítě/mladistvého se ZP připravit se tuto péči přijímat. Získané znalosti a dovednosti předané rodičům a jejich dětem pomáhají k samostatnému řešení problémů, k možnosti umístění nebo udržení se na trhu práce a tím k vystoupení z kruhu sociální izolace, finanční závislosti na státu a k prevenci závislosti na sociální službě v pozdějším věku dítěte/mladistvého se ZP.

Program je určen pro rodiny s dětmi mladistvými do 26 let) se ZP ze Středočeského, Pardubického a Plzeňského kraje. Práci realizuje Alfa Human Service - akreditovaná vzdělávací instituce MPSV (č.2007/292-I) s více jak desetiletou praxí v oblasti práce s rodičovskými skupinami a vzdělávání dospělých.

V rubrice naleznete podrobnější informace, harmonogram aktivit a informace o realizačním týmu. V případě Vašeho zájmu o zapojení do projektu, potřeby informací a dotazů se obracejte na Petru Syrovátkovou, DiS. na  petra.syrovatkova@alfabet.cz a Mgr. Veroniku Štěpánkovou na veronika.stepankova@alfabet.cz a nebo na tel. 242 441 486 a 242 441 486

 

Ke stažení

Informační leták AHS