Charitativní koncert "Prdel Rock pro Klubíčko"

19.01.2014 00:06

I charita může být "PRDEL" - neboli legrace resp. sranda (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Prdel)

 

Někdo se možná pozastaví nad tím, jak může zavedená a tak solidní neziskovka, jakou je naše Klubíčko, zveřejnit na svých webových stránkách sprostá slova.

Ale když nás v červnu 2013 oslovil jeden ze zakladatelů původního Klubíčka - nyní majitel berounského Rock Clubu Prdel p. Martin Hruška s tím, že by pro nás rád ve svém klubu uspořádal charitativní koncert, pokládali jsme toto spojení za více než symbolické (:-)

My - rodiče postižených dětí - totiž dobře známe všechny významy tohoto slova.
V životní situaci, v níž se rodiny s postiženými dětmi nacházejí bývá pocit že je to "v pr...." dost intenzivní.
Za více jak 16 let budování Klubíčka jsme však společně zažili i plno radosti z úspěchů a plnohodnotné práce pro potřebné, obrovské souznění, fůru legrace, srandy a "velkou pr...".

Jen pocit kopnutí "do pr...." byl pro nás úplně nový.

Ten jsme zažili v r. 2012 - ve chvíli, kdy naše plně vybavené Integrační centrum KLUBíčko v Bezručově ulici č. 928 v Berouně bylo převedeno do nově vzniklé společnosti Dobromysl o.p.s. (IČO 24198412) a to včetně našetřeného milionu na vybudování bezbariérového penzionu.

Ale právě v tomto okamžiku jsme se znovu utvrdili v tom, jak cenná je pro nás vzájemné podpora a že je opravdu důležité nebýt sám.
Díky tomu jsme se nevzdali a začali znovu od nuly budovat nové Klubíčko.

Klubíčko, jehož služby v roce 2013 využilo 101 klientů -  tj. více jak 30.000 hodin sociálních služeb.

Klubíčko, jehož nabídku integrovaných volnočasových aktivit využilo v roce 2013 celkem 52 rodin se zdravými i postiženými dětmi – celkem 146 osob.

Klubíčko, které zaměstnává 15 osob znevýhodněných na trhu práce z důvodu zdravotního handicapu (osoby se zdravotním postižení a osoby dlouhodobě pečují o blízkého se zdravotním postižením) a 9 osob dlouhodobě nezaměstnaných (50+, absolventi bez praxe, rodiče po mateřské dovolené) a dalších 17 dalších pracovníků.
Klubíčko, které je 
prvním sociálním podnikem na Berounsku zařazeným v síti TESSEA, protože pracovníci ohroženi sociálním vyloučením tvoří 59% z celkového počtu pracovníků. 

Klubíčko, kterému pravidelně pomáhá cca 30 dobrovolníků - v r. 2013 odpracovali ve prospěch našeho Klubíčka více jak 3.600 dobrovolnických hodin v hodnotě cca 370.000 Kč.

Klubíčko, které v březnu 2014 - po cca 30 měsících nového fungování - otevře na Vráži v Květnové ulici č. 109 svůj vysněný bezbariérový penzion rodinného typu, ve kterém bude 10 lůžek pro trvalé bydlení dětí i dospělých se zdravotním postižením a 5 lůžek pro přechodné ubytování dalších klientů.

 

V dnešní době je velmi obtížné zajistit dostatek finančních prostředků na zakoupení potřeb pro lidi se zdravotním postižením. Velmi jsme tedy uvítali, že díky p. Hruškovi a jeho přátelům a příznivcům nebudeme "v pr...." a budeme moci potřebné vybavení pro naše klienty zakoupit.

Pan Martin Hruška domluvil spolupráci s rockovými, punkovými a metalovými skupinami Valury, Mikywnuci, Murder inc., Uhr, Fenomen, Hate is beatiful, Gate 2017, Enola Gay, Brenda 5 a Bugr a v sobotu 25. 1. 2014 od 14 hod společně pořádají v Rock Clubu Prdel velkolepý charitativní LIVE CONCERT, jehož výtěžek bude věnován našemu Klubíčku právě na zakoupení vybavení pro klienty budovaného penzionu.

Zveme VŠECHNY příznivce této muziky i Klubíčka na koncerty a těšíme se, že společně zažijeme PARÁDNÍ PRDEL !!!

Pomůžete tak dobré věci a ještě budete dobrým příkladem pro ostatní  (:-)

Ale jestli tento styl hudby není vaším šálkem kávy a přesto i Vy chcete přispět a podpořit Klubíčko, můžete si pouze zakoupit vstupenku, jako sponzorský dar. Objednávky vstupenek emailem  info@klubicko-ops.cz nebo telefonicky na 722 955 596)

Více informací naleznete na https://www.facebook.com/permalink.php?id=142499485870959&story_fbid=388446714609567 

https://www.midlife.cz/Charitativni_live_concert_v_Prdeli_2014