Akce v roce 2012

 

2012/ Říjen_Čtyřdenní pobyt ve Šlovicích, okr. Rakovník

Halloween ve Šlovicích.
Při říjnovém pobytu nás trochu překvapil první sníh a tak jsme si užili zimní romantiku, věnovali jsme se přípravě na Halloween a vyřezávali dýně, opět navštívili diskotéku, hráli různé společenské hry a jako vždy jsme se všichni společně báječně bavili.

 

2012/ Září_Třídenní pobyt ve Šlovicích, okr. Rakovník

Babí léto ve Šlovicích.
Babí léto bylo v plné síle a tak jsme chodili na vycházky, sbírali houby, pouštěli draky, trochu soutěžli, vyráběli dráčky a podzimní koláže z přírodních materiálů, opékali buřtíky, byli na opravdové diskotéce a hlavně se jako vždy výborně bavili a společně si užívali pohodičku.
Koncem října vyrazíme znovu - tentokrát na 4 dny.

 

2012/ Září_Rodinný pobyt v areálu termálního koupaliště ve Štúrovu (SR)

Novinkou letošního roku byl podzimní pobyt ve Štúrovu.
Pro velký zájem letos uspořádala naše společnost Klubíčko Beroun, o.p.s. ve spolupráci s klubem Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o.s. Uzlík v areálu termálního koupaliště ve Štúrovu i podzimní ozdravný pobyt. Počasí nám opět přálo a tak si účastníci pobytu prodloužili léto a naplno si užili všechny možnosti, které areál i město Štúrovo nabízí. Celkem se pobytu účastnilo 21 rodin, z toho 13 rodin pečujících o blízkého se zdravotním postižením.

"I v září to stálo za to"

"Zářijový pobyt ve Vadaši opět nezklamal. Počasí nám přálo, bylo pěkně. Všichni jsme si báječně užívali teploučké vodičky. Pouze ve středu se ochladilo, ale to jsme využili k plavbě po Dunaji. A byl to nádherný zážitek. Večery sice byly už chladnější, přesto jsme se nenudili. A společná posezení s přáteli stály za to! :-) .

Také" Štúrovské dni "- to jsme zažili poprvé, byly úchvatné.
Takže příště - naviděnou!!
Fialovi, Lhotka u Hostomic"

 

Poděkování

Do termálů ve Štúrove jezdíme moc rádi celá rodinka. Na jaře se tam po dlouhé zimě hezky otužíme, zregenerujeme  a nastartujeme se.  Teď na konci sezóny jsme tam byli poprvé a Štúrovo opět mělo své kouzlo. Díky krásnému počasí a teplé vodě se nám povedlo prodloužit si léto a tím nabrat dostatek sil, které budeme potřebovat při péči o svého handicapovaného syna.
A bylo nám tam báječně  i proto, že vždycky s ochotou  a trpělivostí  se o nás postará p. Alenka Pecková, která nám zajišťuje veškerý komfort kolem ubytování i možnostech využití volného času, za co ji moc děkujeme.
Přejeme hodně sil do dalších podobně úspěšných akci.
Rodina Klabanova, Litoměřice

 

2012/ Červen_Víkendový pobyt ve Šlovicích, okr. Rakovník

Klubíčkáři oslavili Mezinárodní den dětí ve Šlovicích.
Počasí nám tentokrát přálo a tak jsme chodili na vycházky, trochu sportovali a hráli hry, malovali, opékali buřtíky a hlavně se výborně bavili a společně si užívali pohodičku.
A všichni už se těšíme na zářijový pobyt.

 

2012/ Květen_Rodinný pobyt v areálu termálního koupaliště ve Štúrovu (SR)

Již popáté se více jak dvě desítky dětí, mladistvých a dospělých se zdravotním postižením vypravily spolu se svými rodinami, přáteli a asistenty na léčebný pobyt u termálů ve Štúrovu, který pořádala společnost Klubíčko Beroun, o.p.s. ve spolupráci s klubem Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o.s. Uzlík.
A jak akci hodnotili?

"Nejkrásnější dovolená mého života"

Za měsíc končí jarní období a mě po něm bude smutno, protože jsem v tomto čase prožila nejúžasnější dovolenou svého života. Byla jsem od 27.4. - 8.5.2012 se svojí rodinou v malebném městečku Štúrovo na Slovensku. Stejný nápad, jet si užívat teploučké termální vody, mělo i dalších 21 rodin z celé České republiky.
Ale pozor! My nejsme obyčejné rodiny. My jsme rodiny pečující o postižené děti.  když každá rodina bojuje s jiným problémem, patříme nerozlučně k sobě již řadu let. Štúrovo 2012 je toho důkazem.
Chodili jsme na procházky kolem Dunaje, do města na výbornou tureckou zmrzlinu, na trh do Maďarska pro vynikající klobásky. Jezdili jsme na kolech na výlety po okolí. Pořádali oslavy, pálili Čarodějnice, opékali buřty, grilovali, zpívali písničky s harmonikou, na kterou báječně hrál náš strejda Luboš. K dobré náladě přispělo i slunečné počasí, které nám vydrželo po celou dobu pobytu.
Stejně jako my se bavily i naše drahé děti. Tak spokojenou Terezku, což je moje těžce zdravotně postižená dcera, jsem za 19 let jejího života ještě nezažila.
Dlouho z této dovolené provoněné sluníčkem budeme s manželem čerpat tolik potřebnou energii a sílu do dalšího boje s naším nelehkým životem.
Škoda že v září nemůžeme jet spolu s ostatními znovu.
Renáta Egrtová, Zaječov

 

Pro nás je Štúrovo obrovským objevem a dovolená  za odměnu a nejen díky počasí, které se tedy mimořádně povedlo. Není to tak daleko jako moře, voda nádherně teplá a léčivá, domluvíme se tu s místními lidmi...jsou vřelí  a také jsou  zvyklí na vozíčky. Je skvělé být tu s partou a ne úplně samotný a  přitom každý má své soukromí a svoje plány jak prožít den. Děkujeme s Jakoubkem a s babičkou a s dědou. Přijeli jsme domů všichni o deset let mladší !
Emma Dostálová, Praha

 

Štúrovo se opět báječně vydařilo. Počasí nádherné a koupání jedna báseň. Vzhledem k tomu, že Nela je taková "kachna", tady mi odpadá jedna veliká starost-že mi holka prochladne ve vodě. Užívá si koupání od rána do večera :-) I  večery lze trávit také příjemně, okolí je pěkně upravené, večerní procházky kolem přírodního rybníka, za vydatného koncertu žab je neskutečný zážitek!  Do centra Štúrova to také není daleko, nákupy coby kamenem dohodil.  Už se těšíme na další pobyt!
Dana Fialoviá, Lhotka u Hostomic

 

Štúrovo na jaře - to je pro nás ideální dovolená. Má pro nás samé plusy - přiměřená vzdálenost, dobrá organizace, snadná domluva, počasí už je letní, ale ne tropické, voda v bazénech teplá, co víc si přát! Ideální je to i pro naši Alenku, protože nerada chodí delší trasy, je brzo unavená, ale tady je vše v jednom areálu, dobře dostupné. Velmi ráda se ráchá ve vodě, takže tam byla ve svém živlu. Máte od nás deset bodů !
Dostálovi, Radostín nad Oslavou

 

2012/ Duben_Čtyřdenní pobyt ve Šlovicích, okr. Rakovník

 O velikonočních prázdninách se 10 „Klubíčkářů“ vypravilo do rekreačního střediska Starý mlýn ve Šlovicích, okr. Rakovník.
Vedoucí pobytu p. Jitku Jiroutová pro ně připravila pobyt zaměřený na velikonoční zvyky, kdy kromě tradičního barvení vajíček vyráběli i velikonoční dekorace, chodili na vycházky, hledali poklad, hráli pohádku O kohoutkovi a slepičce a trochu sportovali.
Na sobotu byl naplánovaný výlet rodin s postiženými dětmi na kolech nebo pěšky (s vozíky) po cyklostezce z Rakovníka do Křivoklátu, ale vzhledem ke sněžení ho absolvovali pouze 3 sněhu a vodě odolní cyklisté (:-). Ostatní přijeli až rovnou do Šlovic - na grillovačku a pohodové posezení s přáteli.

 

2012/ Únor_Víkendový pobyt na Čabárně, okr. Kladno

V prvním únorovém víkendu se sešlo 13 „Klubíčkářů“ na víkendovém pobytu v Centru ekologické výchovy na Čabárně u Kladna.
Mrzlo až praštělo, ale partě postižených dětí, jejich rodičů a asistentů něco takového rozhodně nevadilo.
Pozorovali a krmili zvířátka, chodili na procházky, klouzali se a bruslili, tančili, hráli si, vyráběli, ochutnávali různé dobroty, relaxovali, …
Prostě společně prožili víkend plný pohody a dozvěděli se i mnoho zajímavostí ze života zvířat.