Reakce na odvolání ředitelky Integračního centra KLUBíčko Beroun Aleny Peckové/ Červen 2011

Tyto reakce byly zaslány na https://www.klubicko.org/forum.html dříve než nové vedení ARPZPD v ČR, o.s. Klubu Klubíčko Beroun pozastavilo jeho fungování.

 
 
Jitka [email]9.6.2011 11:18
 

Jsou zprávy milé a příjemné, nemilé a nepříjemné a ty, co jim říkám "jobovky". Mezi ně patří ty poslední z Klubíčka z konce května.To že končí svojí úžasnou práci Alena, zasáhlo snad každého z nás. Vždycky mi dokázala nalít krev do žil, když mi bylo ouvej, dodat energii a vyvolat úsměv na tváři. To co udělala pro děti a hlavně jejich rodiče se slovy nedá popsat a zlatem vyvážit. Těch osm písmen, co za sebe a Jirku napíšu je fakt to minimum, co můžu - DĚKUJEME. A doufám, že naše spolupráce nejen v Uzlíku bude přinejmenším tak skvělá, jako dřív. Jitka a Jirka


Zdeňka [email]9.6.2011 13:31

I já chci Alče poděkovat za její dlouholetou práci pro klubíčko. Tolik času co mu věnovala se myslím ani nedá dost dobře ocenit.Ale život jde dál a tak se budeme vídat jinde!! ALČO VELKÝ DÍK. Zdeňka


Jiřina [email]9.6.2011 14:13

Alča byla člověkem na svém místě, jednou z nás. S jejím odchodem jakoby Klubíčko alespoň pro nás přestalo existovat. Za Tvojí dlouholetou smysluplnou a obětavou práci MOC DĚKUJEME. A jak napsala Zdeňka, budeme se vídat jinde. Jiřina


Liběna9.6.2011 16:06

i mě hodně překvapilo, že byla odvolaná Alena a hlavně jak rychle, Přála bych Klubíčku aby fungovalo alespoň tak dobře jako doposud a aby klienti kteří jsou tam spokojeni měli i nadále služby na které byli zvyklé, myslím že i rodiče jsou spokojeni když vědí že je o jejich postižené děti dobře postaráno. Aleně chci poděkovat za práci kterou pro Klubko od jeho vzniku dělala i na úkor svého soukromí a svůj čas věnovala nám všem z Klubka, Klubíčku přeju aby se kutálelo co možná nejvíc a Aleně zdraví, a aby se jí dařilo ve všem do čeho se v budoucnu pustí.


Ivana [email]9.6.2011 18:46

Díky Alče a celému Klubíčku jsme poznali opravdové přátele, s kterými se budeme přátelit i nedále. Nechce se mi ani věřit, že ale po tolika letech můžou lidé najednou rázem zapomenout co pro ně a hlavně jejich děti kdy Alča svou pracovitostí a láskou udělala. Je to doopravdy neuvěřitelné.... přeji Alče mnoho sil a klubíčkovským dětem budoucnost ...


Martina [email]9.6.2011 19:05

Bohužel i Klubíčko jde s dobou. Vysoký morální kredit, osobní zkušenost, léta praxe a důvěru rodin, které Klubíčko mělo v OSOBNOSTI Aleny, vystřídaly osobní zájmy, pokrytectví a sebevědomý amatérismus. Jak už bylo napsáno – Klubíčko přestalo existovat.
Napadá mi citát z Pelíšků „Dávám bolševikovi rok, maximálně dva…“ tady ale o roky nepůjde.
Skuteční přátelé však jsou napořád a že nás ale je. Takže se na Vás těším jinde a jinak.


Jitka [email]9.6.2011 19:32

Pořád nechápu PROČ došlo k takovému obratu a kroku. To mi stejně asi nikdo nikdy nevysvětlí, protože to asi ani vysvětlit nejde!!! Fakt skoro všichni jediným zvednutím ruky smazali všechny snahy Aleny a jejího týmu o pomoc udřeným mámám a tátům, aby jejich poklad byl kvalitně opečován a oni byli v klidu a pohodě spokojeni, že když se jim cokoli přihodí, je o starost méně? Co by jinde za to dali, kdyby někdo vzal dítě na tábor, na respitku,do stacionáře či chráněné dílny, kdyby se nemusel klepat, co bude, kdyby musel do nemocnice a vůbec co bude, kdyby to dopadlo ještě hůř?!! I to je dílo Aleny (a nejen její).


Stáňa [email]10.6.2011 16:08

Kolikrát se člověk nestačí divit, co se to děje a proč!?!... Alčo, dala jsi Klubíčku tolik, že se to nedá zlatem vyvážit a slovy popsat!!! Přála bych světu hodně takových lidí, jako jsi Ty a méně těch povrchních!!! Drž se, mám Tě ráda!!! Stáňa


Renata [email]10.6.2011 17:06

Přesně si pamatuji den před čtrnácti lety, kdy jsem se poprvé v Berouně setkala s Alčou ( tehdy pro mne s paní Alenou Peckovou). Zorganizovala tenkrát setkání rodin pečujících o zdravotně postižené děti. A tím to vše začalo. Stal se totiž zázrak, zázrak jménem Alena. Najednou jsme zjistili, že nejsme sami, které potkal tento osud. Poznali jsme neskutečné množství lidí, kteří řešili stejné problémy a měli stejné starosti jako my. Mohli jsme spolu o všem otevřeně mluvit, sdělovat si důležité informace, zkušenosti, kontakty. Začali jsme se pravidelně scházet, jezdit na výlety, trávit spolu víkendy. Tyto chvíle radosti a štěstí nám nikdy nikdo nevezme a už se nebudou ani nikdy opakovat. Ovšem Alča šla dál. Začala organizovat tábory pro velmi těžce zdravotně postižené děti, letní i zimní odpočinkové dovolené. Věnovala tomu všechen svůj volný čas a všechnu svoji sílu a energii. A bum – je tu Integrované centrum Klubíčko Beroun, které nabízí několik druhů služeb pro svoje klienty(např. denní stacionář, týdenní stacionář, odlehčovací služby…),individuální odbornou péči, kroužky, různé druhy terapií. Teď asi nemluvím jenom za sebe, ale pro moji rodinu je Centrum obrovská psychická i fyzická úleva. Před Alenou smekám. Ale to vše bylo Alče málo. Dokázala zapojit do pracovního procesu maminy ,které několik let doma pečovaly o svoje nemocné drobečky. Stalo se něco neskutečného, dala jim práci. Nabídla ovšem práci i všem těm, kteří dnes sedí ve vybavených kancelářích Integračního centra Klubíčko Beroun, těm, kteří měli tu neskutečnou drzost a dali jí výpověď pro nadbytečnost. Klubíčko je Alči čtrnáctileté dítě a ukradnout dítě se nevyplácí. Jejich drzost však není u konce, oni sebrali i její nápad, jak by se organizace měla vyvíjet do budoucna a prezentují ho jako svůj. Budu ráda, paní Pondělíčková a spol, když v našem okrese bude konkurence, která tady ve směru sociálních služeb chybí. Založte si svoji vlastní organizaci, když máte takovou chuť pečovat o postižené lidi. Jak Vás proboha může těšit, pyšnit se cizím peřím.


Marie [email]11.6.2011 17:47

Nejsem jediná, které se nelíbí co nové vedení provedlo. Ředitelka je odsunuta-místo zrušeno a vzápětí nahrazeno.

TAK TAKHLE SE TO DÉLÁ. Je to nedůstojné vůči osobě, která byla u zrodu Klubíčka a udělala tolik práce pro postižené. Že se nestydíte. Na úkor své rodiny pracovala ve dne v noci. Nedovedete si vážit schopných lidí, kteří tomu rozuměli a měli blízko.

Paní Pondělíčkovou neznám a ani nevím, že by byla dlouholetá pracovnice, oproti jiným. Naposledy jsem s Alčou hovořila v Klubíčku tak v dubnu, kde mi ukazovala domeček...byla jsem nadšena, že naše děti by mohly mít budoucnost s celoročním pobytem. To byl a je její nápad. Už to konečně někdo pochopí?

Výbor by se měl zodpovídat, má nás zastupovat, vyjadřovat i naše názory a ne se rozhodovat sami za sebe, jak se jim to hodí.


Libuše [email]11.6.2011 19:20

Nějak jsem tu situaci nepochopila. Nahradit ředitelku ředitelkou. Jestli jde o DOMEČEK, Alča o něm básnila už v červenci 2010. Jde tu ještě o postižené děti, nebo je to v něčem jiném? Alčo, přeju Ti hodně zdraví a spoustu nápadů, které vždy vycházeli z Tvého srdíčka a nenech si je už nikým vzít. Půjdeš dál. I Klubíčku přeji, aby se namotávalo dál...


Jitka [email]11.6.2011 19:37

Domeček je ještě starší - v době, kdy vznikl Uzlík se o něm už dlouuuuho vedly na výborech diskuze


Jitka [email]11.6.2011 19:38

A Uzlík vznikl 5.9.2009


Dana [email]12.6.2011 12:56

Nelíbí se nám záhadně rychlé odvolání ředitelky Aleny Peckové! Byly nějaké výhrady k její práci??!! Kým byla zvolena do funkce ředitelky? Pokud byla zvolena členy Klubíčka, není možné, aby ji odvolala "zájmová skupina lidí! Klubíčka. Proč stávající vedení dělá mrtvého brouka!!! Vůči nám členům by bylo slušné zde jasně a konkrétně reagovat. Dále by bylo nutné svolat mimořádnou schůzi členů a podat řádné vysvětlení a celou situaci přehodnotit! Fialovi


Martina [email]12.6.2011 13:54

Včera jsem navštívila akci "Broumská pípa 2011" a nestačila jsem se divit. U vchodu seděla nová paní ředitelka s kasičkou. Povolení veřejné sbírky je stále psané na již neexistujícího statutárního zástupce Alenu, kasička byla nezapečetěná s potrhanými zbytky předchozího pečetění!!!! Klubíčko bývalo transparentním sdružením, na tom si Alena vždy zakládala, protože si byla vědoma, že bez důvěryhodnosti nelze fungovat. Je to pryč a nahrazuje to dokonce i protiprávní jednání. Brzy budeme asi potkávat nové vedení na náměstí s kloboukem. Jak jsem psala - sebevědomý amatérismus ničí letitou práci a dobré jméno Klubíčka.


Emil [email]12.6.2011 14:53

Plně souhlasím s názory Fialových a dalších. Práci Aleny Peckové znám 12 let,smekám před její pracovitostí a obětavostí pro Klubíčko. Tato současná zájmová skupina svým odvoláním ALENY zřejmě něco sleduje!! Byznys??!! Styďťe se!


Renata [email]12.6.2011 19:40

Kdo Vám Všem dal právo zničit Klubíčko. Klubíčko se rovná Alča Pecková. Už jste to pochopili? Uvědomujete si, za kolik rodin a klientů jste teď zodpovědní? Začínám špatně spát. Bojím se o budoucnost své dcery.


Pecková Alena [email]12.6.2011 23:09

Děkuji Vám všem - rodičům, představitelům obcí, úředníkům obcí, kraje, MPSV a jiných institucí, politikům, ústředí Asociace, představitelům jiných NNO a dárcům - za slova díků a za podporu, kterou mi - v této pro mě tak smutné době - vyjadřujete prostřednictvím e-mailů, telefonátů, sms i v tomto fóru.
Vaše milá slova jsou v ostrém kontrastu s tím, že mé vyhození z Klubíčka proběhlo tak rychle – během 1 týdne jsem musela vrátit klíče od IC KLUBíčko a nesmím tam již vykonávat žádnou práci. A nemohla jsem se zúčastnit ani supervize se spolupracovníky ani mi nikdo nenabídl účast na společenské akci pracovníků Klubíčka.
Nikdo se se mnou ani nerozloučil, natož aby mi někdo poděkoval, že díky tomu, že jsem Klubíčko založila a 14 let piplala, měl zajištěnou dobře placenou práci.
Hluboce jsem se v těchto lidech zklamala, toto již není MÉ KLUBÍČKO


Pecková Alena [email]13.6.2011 09:56

Dodnes vůbec nevím, co vlastně vedlo k mému odvolání – výborem Klubíčka mi nebyly vytýkány žádné nedostatky.
Ale z různých zdrojů se dozvídám, že důvodem mého odvolání bylo, že jsem prý chtěla zavřít služby a proto se k tomu touto cestou veřejně vyjadřuji:

NEVÍM, PROČ BYCH RUŠILA VŠE, CO JSEM VE SPOLUPRÁCI S DALŠÍMI ZA 14 LET VYBUDOVALA !!!
Navíc mi výbor jako můj nadřízený orgán mohl nařídit opatření vedoucí k udržení všech služeb v plné výši. A při jejich nesplnění jsem mohla být propuštěna pro porušení kázně – bez dvouměsíční výpověďní doby a hlavně bez odstupného.
Výbor mi však nic nenařídil, ani mi nenabídl jinou práci, jak to umožňuje Zákoník práce, a raději zabránili mému dalšímu docházení do IC KLUBíčko Beroun a platí mi mzdu dle § 208 a 2009 Zákoníku práce za 2 měsíce nicnedělání a k tomu mi přidá 3 měsíce odstupného. To se ale budu mít dobře !!!

V letošním roce Klubíčku chybí cca 700.000 – 1.500.000 Kč – vše záleží na tom, jak vyjdou granty o které jsme v období leden – květen žádali. Situaci je tedy potřeba řešit.
Co se týká mého údajného návrhu na „zavření služeb“, v konečné verzi jsem navrhovala:
Upravit provozní dobu Týdenního stacionáře od 1.9.2011 na pondělí 8:00 – středa 15:30 nebo variabilně podle termínů OS. Podobné opatření jsme měli již v r. 2009.
Takto ušetřené úvazky PvSS využít pro zajištění služeb podpořených KÚ a MPSV (tj. STD a OA/ Škola a domácnosti) – tzn. NEPŘIBÍRAT ŽÁDNÉ DALŠÍ PRACOVNÍKY na zajištění sociálních služeb, NDS a provozu.
Upravit provozní dobu ambulantních služeb od 1.9.2011 z 9 hod/ denně na 7,5 – tj. pondělí – pátek – 8:00 – 15:30 hod.
Cílem toho je snížit úvazky PvSS o 15% a provozních pracovníků o 10% při zachování původních mezd - což může dát pracovníkům možnost si hledat i jinou práci

Omezení administrativy (zastavení prací na standardech a směrnicích aj.), zpracovávat jen to, co bezpodmínečně musíme (např. statistiky apod.)
Toto opatření by umožnilo pravidelné fungování vedoucích služeb a koordinátora provozu v přímé péči dle rozepsaných pracovních směn.
Upravit ceny NDS tak, aby byly NDS samofinancovatelné a následně upravit úvazky pracovníků NDS dle poptávky klientů.
Omezit administrativu pracovníků NDS
Snížení úvazku Ředitelky o 1/3 při zachování původních mezd - dát tak pracovníkovi možnost si hledat i jinou práci.
Propuštění administrativního pracovníka – úspora 0,5 úvazku.
Převedení činností dalšího administrativního pracovníka, které nyní proplácíme na fakturu do náplně práce, kterou má v rámci HPP – úspora cca 7.000 Kč/ měsíčně
Urychlené zajištění výhodnějších tarifů na telefony
Ukončení vývoje IS a urychlené vyjednání nových podmínek fungování IT

Tato opatření negativně ovlivňují život mnoha rodin a zhoršují kvalitu poskytované péče. Proto je k takovému rozhodnutí potřeba mnoho osobní statečnosti a odvahy. Já se svou povahou musím navíc čelit svým výčitkám, že nejsem schopna zajistit klientům a pracovníkům potřebnou stabilitu a jistotu. Přesto jsem po dobu svého ředitelování několik takových nepopulárních rozhodnutí učinila a vždy tím Klubíčku prodloužila dobu fungování.
Pracovníci nového vedení IC KLUBíčko jsou v řídících funkcích od 1.9.2011 jako vedoucí sociálních služeb a provozu. S řízením centra nemají žádné zkušenosti a proto zvolili cestu mnohem jednodušší – rozhodli se, že pro udržení všech sociálních a nadstandardních služeb v roce 2011 použije Rezervní fond Klubíčka, ve kterém je nyní 939.000 Kč, které jsme nastřádali za 14 let činnosti organizace.
Za mého vedení byl Rezervní fond využíván na překlenutí období, než přijdou dotace na poskytování služeb. Jestliže se však Rezervní fond v letošním roce utratí, co bude v příštích letech? A jak Klubíčko přežije období leden – březen 2012 než přijdou dotace? Skutečně si mohou rodiny zaměstnanců dovolit zůstat 3 měsíce bez mezd?

Alena Pecková


Kristýna Fialová [email]13.6.2011 11:26

Dobrý den!

Upřímně řečeno, do způsobu vedení a poskytování služeb v Klubíčku jsem nikdy moc neviděla, nemůžu to posoudit. Mám ke Klubíčku své výhrady, ne všechno fungovalo tak, jak mohlo. Možná to novému vedení půjde lépe, to já nevím. Ale o to tady teď vůbec nejde. Jde o lidský rozměr situace, o to, že dlouholetí kolegové velmi rychle, netransparentně a nedůstojně odvolali svou kolegyni, zakladatelku Klubíčka, paní Peckovou. Za "odměnu" si nové vedení vykoledovalo ztrátu důvěry velké části (nebo většiny?) svých věrných členů - a to rozhodně není málo, naopak. Nešťastný "začátek".